נפגש בשעה 13:30 בכיכר ספרא ונצא יחד לשער שכם לחלק פרחים ולתמוך בסוחרי ובתושבי העיר העתיקה בירושלים.

“סור מרע עשה טוב בקש שלום ורודפהו”

כמידי שנה, גם השנה נחלק אלפי פרחים לתושבי וסוחרי העיר העתיקה – שעות לפני מצעד הדגלים שיעבור במקום. מצעד הדגלים גורר סגירת חנויות ורחובות ופגיעה במסחר ובמרקם החיים של תושבי הרובע המוסלמי בעיר העתיקה.

נפגש בשעה 13:30 בכיכר ספרא ונצא יחד לשער שכם לחלק פרחים ולתמוך בסוחרי ובתושבי העיר העתיקה בירושלים.

הביאו כסף מזומן לקנייה בשוק המוסלמי, כנסו לבתי הקפה ובעיקר: בואו בשלום.

الأحد / 13:30 / مسيرة الورود / تاغ مئير – ندعم سكان وتجار البلدة القديمة – يقوم أعضاء تاغ مئير بتوزيع الورود للسكان والتجار في البلدة القديمة حيث تمر مسيرة الأعلام . يجب الا يمس عيدنا بعرب البلدة القديمة . نقطة اللقاء : ساحة سفرا لتفاصيل إضافية : https://tinyurl.com/y84lcg8u

Sunday | 13:30 | Flower March | Tag Meir –
supporting the residents and businessmen of the old city. Tag Meir will hand out flowers to the residents and businessmen of the old city, on the path where the Flag March will walk. Our holiday doesn’t need to hurt the Arabs of the old city.
Meeting Pt: Safra Square (Municipality)

מצעד הדגלים

מצעד הדגלים הוא מצעד המזוהה עם הציבור הדתי לאומי, בו צועדים עשרות אלפי בני נוער ברחובות ירושלים. המצעד מתחיל במרכז העיר, עובר דרך כיכר צה”ל לאורך חומות העיר העתיקה. הצועדים נכנסים אל העיר העתיקה דרך שער שכם וצועדים ברובע המוסלמי לעבר הכותל המערבי. לאורך שעות ארוכות תושבי הרובע המוסלמי מנועים מלחצות את רחובותיו בשל המצעד, סוחריו נאלצים לסגור את חנויותיהם וסדר יומם ופרנסתם של אנשי הרובע המוסלמי נפגעים.

אנו סבורים שיום חגה של ישראל ושל ירושלים לא צריך לפגוע בתושבי העיר הערבים. ראוי שהמצעד וצועדיו ייכנסו אל העיר דרך השערים יפו, ציון או האשפות ויגיעו אל הכותל המערבי דרך הרובע היהודי. זהו המסלול הנכון של המצעד וכך ראוי לחגוג את יום ירושלים.

יום ירושלים

יום ירושלים הוא יום של חג ושל הודיה. הוא מסמל את ניצחון מדינת ישראל במלחמת שתת הימים – מלחמת אין ברירה שנכפתה עלינו.  אנו חוגגים את שיחרור המקומות הקדושים ליהדות וליהודים ובמיוחד את העובדה שחזרנו אל הכותל המערבי. כפורום דתי אנו קוראים לחוגגים לא לפגוע בדת המוסלמית וברגשות המאמינים המוסלמים החיים בתוככי העיר העתיקה בירושלים ומחוצה לה.