על בד שנתלה בסמוך רוססו הכתובות הגזעניות שנמצאו בכפרים הערבים שהותקפו. עמיר פרץ: "קוראים לממשלה לראות בהם טרוריסטים". יו"ר תג מאיר גדי גבריהו: "פשעי השנאה האלה הם גם לא מוסריים וגם לא יהודיים"

כמאה פעילי תג מאיר השתתפו הערב בהפגנה מול בית ראש הממשלה במחאה על חוסר האכיפה והתגברות פשעי השנאה בחודש האחרון. המפגינים ריססו כתובות על בד לבן גדול שנתלה בסמוך לבית ראש הממשלה. על הבד רוססו מצד אחד כתובות גזעניות שנכתבו בכפרים ובשכונות הערביות שהותקפו – ומצדו האחר רוססו כתובות של תקווה וחיים משותפים.

בין הכתובות שרוססו בחודש האחרון: “ערבי טוב ערבי מת; מוות לערבים; נקמה; כהנא חי; מוות לבוגדים; ימח שם ערבים; לגרש או להרוג; כאן גר תומך טרור; די לצווים מינהליים”. לדברי יו”ר תג מאיר “עשינו זאת במטרה להביא טעימה מפשעי השנאה לפתחה של ממשלת ישראל”.
בנוסף נשאו המגינים שלטים בהם נכתב: “די לתגי המחיר”, ״סור מרע ועשה טוב״, ו״אור במקום טרור״.

בין הדוברים בהפגנה היה ח”כ עמיר פרץ שגינה את התקיפות וקרא לממשלה להגביר את האכיפה: “אנו קוראים לממשלה ולשב״כ לראות באנשים האלה אנשי טרור לכל דבר ועניין. כפי שנלחמים בטרור המוסלמי כך צריך להילחם בהם. הדת שלנו מחברת ולא מפלגת. אין להם שום זכות לדבר בשם הדת שלנו. צריך לתקוף אותם בכל מקום בו הם נמצאים. טרוריסט הוא טרוריסט. נקודה. אנשי הימין בישראל וראש הממשלה צריכים לדעת – האנשים האלה פוגעים גם בכם״.

יו”ר תג מאיר ד”ר גדי גבריהו אמר “פשעי השנאה האלה הם לא רק לא מוסריים – הם לא יהודיים. פשעי השנאה האלה מגבירים את השנאה נגד יהודים ונגד ישראל. אנו קוראים לממשלה להגביר את האכיפה ולעצור את פשעי השנאה והטרור”.

בחודש האחרון חלה עלייה דרמית בתקיפות תגי מחיר ביהודה שומרון ובירושלים. כעשר שכונות וכפרים ערבים ספגו התקפות בהם הושחת רכוש בשווי עשרות אלפי שקלים, נעקרו עצי זית, הוצת מסגד אחד ונהגי תחבורה ציבורית ערבים ספגו התקפות אלימות באזור ירושלים.
בכל המקרים האלה לא נעצרו חשודים זאת למרות שחלק מהתקיפות תועד במצלמות וידאו.

צילום סטילס: יוסי זמיר