העבודה בתחום החינוך מאתגרת ומחייבת דרכי התמודדות יצירתיות ומותאמות לקהל היעד, שכן אפליה והדרה חבויות בחיי היום-יום

פורום תג מאיר מתמקד בעבודה חינוכית על כל רבדיה מתוך מחשבה שהדרך ללבה של החברה הישראלית עובר בראש ובראשונה במערכת החינוך, ושינוי אמתי יכול להתחולל רק באמצעות דור של מנהיגים צעירים וערכיים. מטרת העבודה החינוכית היא להשמיע קול יהודי אחר, דמוקרטי, מחובר לשורשים ולמציאות העכשווית בה בעת. אנחנו מקפידים לצייד את מובילי השינוי שלנו בכלים להתמודדות עם תגובות לא פשוטות ולהעצים אותם, כך שיוכלו להוביל בעצמם תהליכים בסביבתם הקרובה.

פעילות הפורום בתחום החינוך מגיעה לאלפי מורים, תלמידים ומנהלים במערכת החינוך הפורמלית, ולעוד מאות חניכי מכינות ותנועות נוער שמשתתפים בפעילויות חינוך לא פורמליות. העבודה בתחום החינוך מאתגרת ומחייבת דרכי התמודדות יצירתיות ומותאמות לקהל היעד, שכן אפליה והדרה חבויות בחיי היום-יום. במרבית הפעמים הן אינן מרימות את ראשן בצורה מובהקת, אלא מתגנבות ליסודות ולתשתית של החינוך, של המרחב הציבורי ושל השיח בינינו. לפיכך, גם המענה צריך להיות מתוחכם, עדין ויסודי.

אנחנו, בפורום תג מאיר, מבקשים להעמיק את החינוך למורכבות, לאמפתיה ולדיאלוג בין קבוצות. להראות כיצד ניתן ליצור מרחב מוגן לשיחה כנה ופתוחה על כעס ועל פחד ובה בעת לא להידרדר להתנהגות אלימה וגזענית. אנחנו מבקשים להציע שיחה אינטימית על המקום שבו גזענות פוגשת אותנו בחיי היום-יום – בצד הפוגע או הנפגע – ולתת כלים להתמודדות עם מצבים כאלה.